KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10267214
*
nr 1026 7214
Träsnitt
Kina, motivet: 39x26
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:52:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 13:10:53
1
Vinnande bud
16/3 14:07:28
2
200 kr
16/3 14:07:28
1
250 kr (Budbetjänt)
16/3 14:07:40
2
400 kr
16/3 14:07:40
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24
*
Träsnitt
Läs om budbetjänten
nr 1026 7214
Träsnitt
Kina, motivet: 39x26
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 13:10:53 | 1 | Vinnande bud |
16/3 14:07:28 | 2 | 200 kr |
16/3 14:07:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/3 14:07:40 | 2 | 400 kr |
16/3 14:07:40 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24